_

Запалення. Здорова спина без болю

Коли я тільки почав вчитися своїй справі, я ніяк не міг зрозуміти, в чому ж суть запалення. Для мене було запалення процесом нагноєння, як вугри або нариви. Я не міг зрозуміти, що насправді це відповідь тіла на пошкодження, тобто частина механізму самовідновлення, самозцілення. Як тільки я це усвідомив, я сильно просунувся в розумінні роботи організму. Думаю, що багато з вас теж не дуже добре уявляють собі, що таке запалення. Давайте я наведу приклад, щоб показати вам, як зовні проявляється запалення різного ступеня і наскільки воно болісно.

Наприклад, ви купили нову пару взуття. Туфлі виглядають чудово, і ви вирішуєте піти до них на весілля до друзів. Ще під час церемонії ноги починають хворіти. Ви чекаєте застілля і з полегшенням сідайте, щоб під прикриттям столу і скатертини нарешті звільнити п’яти. Якщо ви подивіться на свої п’яти, то побачите, що вони почервоніли, а може бути, і натерті.

До нещастя, весілля – це означає танці. Вам доводиться весь вечір провести в чудових, але жахливо натираючих ноги нових туфлях. Пізно ввечері ви повертаєтеся додому, тут же скидаєте з ніг обридлу взуття і дивіться, чому ж було так боляче. На п’яті виявляється велика водяна мозоль. Отже, за весь день ви пережили кілька різних ступенів запалення. Якщо б ви зняли туфлі при перших ознаках натирання, коли шкіра тільки трохи почервоніла в тому місці, де почалося запалення, то все б дуже швидко пройшло. Почервоніння – це прилив крові у відповідь на подразнення. Це потрібно для того, щоб організм міг запустити систему відновлення. Чим довше триває запалення, тим більше часу потрібно для того, щоб воно пройшло.

Тепер подивимося на мозоль. Шкіра на міхурі з рідиною швидше за все побіліла. Рідина утворюється для того, щоб захистити тканини під шкірою, На жаль, цей шар шкіри вже відмирає і в підсумку відвалиться зовсім. Якщо, як це часто буває, ви занадто пізно зняли туфлі і мозоль встигла лопнути під час танців, то в пошкодженому місці могло утворитися потовщення. Іноді воно буває настільки щільним, що утворюється тверда мозоль, яку потім доводиться зрізати.

Якщо ви запам’ятайте три ступеня запалення, то легко зможете зрозуміти, як виникає біль у попереку. Загалом, більше нічого вам для цього і не потрібно. Наш організм – дивовижне творіння. Чим краще ви будете розуміти, тим простіше вам буде йому допомогти.

Три ступеня запалення

  1. Невелике запалення, просте почервоніння шкіри. Воно чудово проходить само собою. Чим довше тримається почервоніння, тим більше часу знадобиться, щоб воно пройшло.
  2. Водяна мозоль утворюється для того, щоб захистити тканини під шкірою від більш сильного пошкодження. Вплив на поверхневий шар шкіри тривало так довго, що шкіра відмерла. Це пошкодження заживе, але під старою шкірою повинна утворитися нова. Тоді стара відвалиться, і все буде як раніше.
  3. Коли водяна мозоль лопається, а тиск триває, організм починає потовщувати шар шкіри. Виходить тверда мозоль. Може бути, вам доведеться потім зрізати отверділий шар шкіри.

Озброївшись цими знаннями про запальному процесі, ми можемо застосувати їх до тиску випнутого диска на нерв.

Диск – це туфля, а нерв – шкіра. Нерв починає червоніти і запалюватися. Це може відчуватися як слабка біль в попереку або задньої частини стегна, з поколюванням нижче, у м’язах гомілки або навіть в ступні. Симптоми можуть погіршуватися при стоянні і сидінні, оскільки вага змушує здуту шину випинатися ще далі, і вона сильніше тисне на нерв. Може бути, ви помітите, що під час ходьби або просто рухи вам стає легше, ніж тоді, коли ви нерухомо сидите або стоїте. Рух також покращує кровообіг і допомагає зменшити набряк при запаленні. Менше опухає – менше тисне. І навпаки, коли ви сидите чи стоїте, диск розплющується сильніше, тиск на нерв збільшується, запалення теж, і в результаті ви відчуваєте біль.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *